A mindenkinek járó alapjövedelem bevezetését lassan 7 éve javasolja a hazai baloldal, de a kormány még arra sem volt hajlandó, hogy vitát kezdeményezzen róla, pedig komoly gazdasági szakemberek írtak elemzéseket, amelyek jó kiinduló alapot adtak volna az érvek és ellenérvek ütköztetésére.
A koronavírus-járvány már bekövetkezett és még várható gazdasági hatásai miatt az alapjövedelem kérdése az egész világon újra napirendre került. Itthon a Budapesti Értéktőzsde korábbi elnöke, Szalay-Berzeviczy Attila ajánlotta a magyar kormány figyelmébe a várható gazdasági károk enyhítésére az alapjövedelem intézményét.
A parlamentben azonban Orbán kitart korábbi álláspontja mellett: teljesítmény nélkül nem adnak pénzt senkinek. Nagyjűból ez a mondat mindent elárul Orbán szociális érzékenységéről és arról, hogy
NAGYJÁBÓL SEMMIT NEM TUD AZ ALAPJÖVEDELEM LÉNYEGÉRŐL.
A válságban, még mindig azt hajtja, hogy az összes válságkezelő intézkedésnek azt kell céloznia, hogy mindenkinek legyen munkája és így munkabére is, ami minden gazdasági elemző szerint teljes képtelenség, hiszen a szemünk előtt omlottak össze komplett iparágak egy hónap leforgása alatt.
Most azonban egy olyan támogatója akadt az alapjövedelemnek, amire Orbánnak is oda kell figyelnie, pláne ha komolyan gondolja a keresztény-demokráciát, és nem csak a “polgári Magyarország” politikai termékét cserélte le egy másikra.
FERENC PÁPA HÚSVÉTI ÜZENETÉBEN AZ EGYETEMES ALAPJÖVEDELEM BEVEZETÉSÉT JAVASOLJA AZ ORSZÁGOKNAK!
A Bayer Zsolt által “demens vénembernek” titulált Ferenc pápa külön kiemeli azokat, “akik eddig sem élvezhették a globalizáció előnyeit, de szenvedtek az általa okozott károktól. Azokról, akiket ez a mostani járvány kétszer annyira fog sújtani”.
Mint mondja, “ezek az emberek azok, akik eddig is napról napra éltek, és semmilyen törvény nem garantálja a védelmüket, például utcai árusok, újrafeldolgozók, kis gazdálkodók, építőmunkások, varrónők, és a különféle ápolói munkát végzők”.
Nincs semmi kétségünk affelől, hogy Orbán nem fogja támogatni ezt a “neomarxista” javaslatot, és a teljes összeomlás peremére fog sodorni sok magyar családot. Nem úgy, mint külföldi vezető társai:
- Franciaországban maximum havi 1500 eurós juttatást igényelhetnek az egyéni vállalkozók a válság miatt,
- Olaszországban 700 eurós segítséget kapnak az egyéni vállalkozók és a szezonális munkások,
- Belgiumban régiónként változó segítséget kapnak a vírus okozta válság miatt bajba kerültek, 1300 eurós támogatást kaphattak, a családosok pedig 1614 eurót,
- Németországban is tartományonként eltérő mértékű az egyéni vállalkozónak juttatott segítség mely a szövetségi államtól és a tartományi kormányoktól kombináltan érkezik.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.