Elképesztő titkolózás vette kezdetét a kormány koronavírus-járvány miatti lélegeztetőgép beszerzésével kapcsolatban. Eleinte még azt sem lehetett tudni, összesen hány darabot rendeltek, és, hogy abból hány darab érkezett már meg.
Most a Külügyminisztérium több részletet is elárult a beszerzéssel kapcsolatban, ám még így is sok lényeges információkat hallgatnak el.
A hvg.hu közérdekű adatigénylésére a tárca elárulta, hogy
MÁRCIUS 11. ÉS JÚNIUS 17. KÖZÖTT ÖSSZESEN 10515 DARAB LÉLEGEZTETŐGÉP ÉRKEZETT AZ ORSZÁGBA, MELYEK ÁTLAGÁRA 56647 EURÓ, TEHÁT MINTEGY 19 MILLIÓ FORINT VOLT.
A Külügyminisztérium azt is nyilvánosságra hozta, hogy az elképesztő mennyiségű géparzenált, 22 különböző cégtől vásárolták, valamint azt is megosztották a lappal, hogy az üzembehelyezésre két céggel szerződtek le, összesen 7,5 milliárd forint értékben.
Az azonban továbbra is titok, hogy a megérkezett gépek közül, hány volt alkalmatlan a betegellátásra, mint ahogy azt sem árulja el a Külügyminisztérium, hogy milyen felszereltségűek illetve milyen típusúak a Kínából érkezett gépek.
A tárca azt sem kívánja megosztani, hogy mi alapján választotta ki azt a 22 céget, akiktől végül megrendelték a gépeket, illetve, hogy melyiktől mennyit rendeltek.
A külügy arra a kérdésre sem adott még választ, hogy a leszállított 10 ezer gépből, hányat kezdtek használni a magyar kórházakban, illetve, hány porosodik valami raktárban.
Egyelőre tehát még mindig rengeteg kérdés van, melyre választ kéne adnia a Külügyminisztériumnak, mint ahogy arra is, hogy miért rendelte túl magát a kormány ilyen brutálisan lélegeztetőgépből, elköltve ezzel több mint 300 milliárd forintot – közölte a 444.hu.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.