Brüsszel miatt nem emelhet bért a Magyar Posta, a vállalatnak és a kormánynak meg van kötve a keze – erről beszélt Schamschula György vezérigazgató a Magyar Nemzetnek azután, hogy szombaton tüntettek a postások.
Míg a vállalat egy 8,5 milliárdos, egyszeri bérkifizetésre hajlandó, ezt a dolgozók nem tudják elfogadni, 10 százalékos alapbérfejlesztést tartanak szükségesnek, 2020. januártól visszamenőleges hatállyal.
A cég vezetője most azt mondta, a Magyar Posta Zrt. és az érdekképviseletek között egyetértés látszik abban, hogy a béreket emelni kellene. Ám a társaság jelenlegi helyzetében erre nincs lehetőség, csak az egyszeri juttatásra. „A vállalat keze meg van kötve, ahogyan a magyar államé is:
mindhárom fél Brüsszel jóindulatára vár”,
mondta Schamschula György.
Idén a koronavírus-járvány forgalomcsökkenést és egymilliárd forint feletti védekezési kiadást is hozott, ami rontotta a féléves eredményt Schamschula szerint.
Az uniós szabályozás szerint az állam 15 millió eurónál (mintegy 5,3 milliárd forint) nagyobb összeget nem juttathat állami vállalatnak a méltánytalan többletteher fedezésére (ami abból adódik például, hogy a járványhelyzet alatt is kötelező fenntartania a szolgáltatást),
ennél több pénz kifizetése már tiltott állami támogatásnak minősül.
Schamschula György azt mondta a Magyar Nemzetnek, hogy az Európai Bizottság a kormány, a posta és a szakszervezetek együttes kérésére sem hozza előrébb a felülvizsgálatot, akár még egy év is eltelhet a várhatóan hónapokat felölelő tárgyalásig.
Az igazgató szerint az egyszeri juttatást mind a 28 ezer alkalmazott megkapja, leszámítva a vezetőség tagjait.
A jelenlegi tárgyalások témája a másik egyszeri kifizetés. Ezt a szakszervezetek által követelt béremelés helyett, augusztusban juttatnák, “a szenioritás elve” alapján – olvasható a Magyar Nemzetben.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!

You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.