2018 novemberében tíz szakkollégium közös nyilatkozatot adott ki a CEU Budapesten maradásáért. Ebben úgy fogalmaztak, hogy
a CEU Budapesten maradása Hazánk alapvető érdeke: a nemzetközi színvonalú oktatás, az egyetemen folytatott magas szintű kutatói munka, valamint az egyetemi oktatói gárda jelentős kapcsolati- és tudástőkéje Magyarországot építi és gazdagítja.
Vasárnap az ELTE Illyés Sándor Szakkollégium egyik öregdiákja arról ír a Facebookon, hogy a szakkollégiumoknak meghirdetett pályázatok elbírálásakor az előző évek összegeinél jóval kisebb támogatást kaptak azok a szakkollégiumok, amelyek korábban kiálltak az azóta Bécsbe üldözött CEU mellett.
A pályázati eredményekből az látszik, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma a tehetségfejlesztés segítése célját szolgáló Nemzeti Tehetségprogram keretében meghirdetett, célzottan a magyar nyelvű szakkollégiumok számára egy általános működést segítő pályázat eredményei alapján a közös levelet aláíró szakkollégiumok sokkal kevesebb pénzt kaptak, mint a előző években, de még a pályázat többi nyertesénél is.
2018-ban minden intézmény egymillió forint feletti összeghez jutott, most csak azok kaptak egymillió forint alatti összeget, akik aláírták a közös levelet.
Egyébként a levelet nem aláíró szakkollégiumok körülbelül ugyanannyi támogatást kaptak, mint tavaly. A 2018-as pályázati eredmények innen, a 2019-es eredmények pedig innen érhetőek el.
A magyar kormány mindent bevet, és mindent elkövet annak érdekében, hogy megbosszulja azokat, azon intézményeket, akik szembe mernek fordulni ostoba törekvéseivel.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.