Tudják hogy kell elkölteni 16 milliárdot a semmire? Kérdezzék meg Tarlós Istvánt, neki sikerült, ugyanis a legvégén 16 milliárdba kerülhet az a semmi, amit e-jegyrendszernek hívnak, miközben se nem rendszer, se nem elektronikus jegy. Nem is csoda, hogy nem lett semmi az egészből, hiszen a Scheidt & Bachmann magyarországi leányvállalatát bízták meg a megvalósítással. A cég ügyvezetője pedig az a a Lakatos András, akit a BKK vizes vb idejére időzített online jegyértékesítési rendszerének a bukásáért is felelős, menesztették is a T-Systemtől.
A BKK menedzsmentje – élén Dabóczi Kálmán vezérigazgatóval -, valamint a projekt felelősei tavaly januárban pedig csapot-papot hátrahagyva távoztak a cégtől, és bár az elektronikus jegyrendszer szállítói szerződését másfél éve felmondták, még a perindításig se jutott el azóta a Budapesti Közlekedési Központ. Ráadásul, a szerződést 2015 júliusában a fővárosra nézve nagyon előnytelenül módosították: a BKK-nak ezt követően a leszállított,
DE ÖNMAGUKBAN MŰKÖDÉSKÉPTELEN RENDSZERELEMEK UTÁN IS FIZETNIE KELLETT!
Mindez azt eredményezte, hogy jelenleg is 175 darab beléptető kapu porosodik egy raktárban 1,6 milliárd forintos értékben. Összességében a fővárosi önkormányzat milliárdokat bukott a projekten, ám voltak azért nyertesei is projektnek.
A bankok már a hiteleken és a pénzügyi műveletek költségén 1 milliárd forintot kerestek, az ügyvédek 215 milliót kaszálhattak, míg a a szakértők 906 milliót tettek zsebre. Csányi Sándor sem maradt ki a buliból, az OTP egyedüli meghívottként szerepelt az e-jegy bankkártyás fizetési rendszerére kiírt tenderen.
Végül, így lett hatalmas bukás az e-jegynek csúfolt valamiből, aminek semmi köze nincs az igazi, időalapú elektronikus jegyhez, egyszerűen csak egy másik csatornán megváltott jegytípusról van szó, ami igen sokba került nekünk.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.