Az Aging Society Indexben egy kutatócsoport elvégzett egy összehasonlítást, melyik országban milyen jó nyugdíjasnak lenni. A kutatásban 18 országot pontoztak aszerint, hogy milyen módon gondoskodnak az idősebb lakosságról. Tragikus tény, hogy az összeállított listán a legutolsó helyen van Magyarország, a maximálisan kapható 100 pontból hazánk mindössze 23-at szerzett, míg a legjobb eredményt elérő Norvégia is csak 65-öt, a szigorú pontozás szerint. Nehéz lenne az eredményt ráfognak a szocialista kormányokra, vagy éppen Soros Györgyre, de még a “bevándorláspárti” brüsszeli bürokraták sem jöhetnek képbe, ugyanis a vizsgált szempontokban -a kormány nagy bánatára- nyoma sincs a bevándorlásnak.
A sorrend kialakításakor a következő szempontokat vették figyelembe:
- Megnézték, hogy a vizsgált országokban milyen lehetőségük van az idősebb embereknek a társadalom életében, ahhoz mennyire tudnak hozzájárulni, vizsgálták, hogy milyen a 65 év felettiek foglalkoztatottsága, az általuk vállalat önkéntes munkaórák száma és milyen informális tanulási lehetőségeik vannak.
- Megnézték, milyen az időseb korúak életminősége a várható élettartam és az 50 év felettiek mennyire elégedettek az élettel.
- A Gini-index alapján azt is vizsgálták, milyen az idősebbek között a szegénységi arány vagy az ételbiztonság.
- Arra is végeztek felmérést, hogy milyen az idősebbek és a fiatalabb generáció kapcsolata és milyen érzéseket táplálnak a fiatalabbak az idősebb korosztály iránt.
- természetesen azt is górcső alá vették, hogy milyen bevétellel, nyugdíjjal rendelkeznek, illetve milyen biztonsági háló veszi őket körül.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.