Politika

Hivatalos: 10 internetezőből 9 embert megfigyel a kormány

thepost.hu

Az amerikai Freedom House szerint a világ internetező felhasználóinak 89 százalékát figyelik meg valamilyen módon a kormányok. Ez nagyjából 3 milliárd embert jelent.




 

Bár a közösségi oldalak használatáért nem kell fizetnünk, közismert tény, hogy ezek mégsem ingyenes szolgáltatások. Ha pénzben nem is, az adatainkkal mindenképpen fizetünk nekik, a Freedom House legfrissebb jelentése (PDF) szerint azonban az csak a kisebbik baj, hogy az érdeklődési körünkre szabott reklámokkal bombáznak minket.

 

A politikai és emberi szabadságjogok helyeztével foglalkozó független civil szervezet szerint a közösségi oldalakon keresztül nemcsak a választást igyekeznek bizonyos szervezetek befolyásolni, de a jelentésük szerint az általuk vizsgált 65 országból 40 már hozott létre olyan eszközt, amellyel monitorozzák, mi történik a közösségi médiában – összegzi az eredményt a Mashable.




 

A Freedom House rangsorában Kína áll az első helyen, mint a legkevésbé szabad ország a világon, de Oroszország és Egyiptom is “nem szabad” besorolást kapott. A tanulmány szerint a világon az internetezők 89 százalékát, vagyis nagyjából 3 milliárd embert figyelnek meg.

 

Iránban egy 42 ezer fős önkéntes csapat figyeli, mi minden történik a közösségi oldalakon, a kínai kommunista párt pedig hasonló “munkára” toboroz embereket: adatokat kell gyűjteniük, és meg kell jelölniük a problémát tartalmakat. A kínai Semptian nevű cég Aegis nevű rendszere mintegy 200 millió ember megfigyelését végzi.

 

Talán meglepő, de a jelentés szerint az Egyesült Államok sem ártatlan ezen a téren. Az izraeli kiberbiztonsági cég, a Cellebrite nemrég írt alá a Bevándorlási és Határvédelmi Hivatallal (Immigration and Customs Enforcement, ICE) egy 30-35 millió dolláros szerződést. Az izraeli cég segítségével okostelefonokat lehet feltörni, és azokból adatokat kinyerni a tulajdonosáról.

 

Eközben más országokból – például a Fülöp-szigetekről – azért utaztak a tisztviselők az Egyesült Államokba, hogy a közösségi média mefigyeléséről tanuljanak.




 

A jelentés szerint a megfigyelés eredménye riasztó: a 65 országból 47-ben

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Kattints a hozzászóláshoz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top