A héten a fideszes többségű országgyűlés elfogadta az ellenzék, és a kulturális élet szereplői által sokat kritizált színháztörvényt. Ennek értelmében a jövőben a színházak vezetőinek kinevezéséről, külön meg kell majd állapodni a kormánnyal, azért, hogy az érintett intézmények ne essenek el a számukra fontos állami támogatástól.
EZ A TÖRVÉNY PEDIG EGYÉRTELMŰ TÁMADÁS A MAGYAR KULTÚRA FÜGGETLENSÉGE ELLEN.
Ezen a véleményen van a világ egyik leghíresebb lapja, a “The Guardian” is, ami szerkesztőségi cikkében arról ír, hogy a Fidesz által elfogadott módosítást, demokráciai- és művészeti krízisnek tartja.
Az atv.hu közlése szerint, a neves külföldi lapban úgy fogalmaznak, hogy “Orbán Viktor új színházi törvénye nemcsak elveiben rossz, de rossz művészetet is termel majd ki”
A lap hozzáteszi, hogy
KORÁBBAN ÉPP ORBÁN VIKTOR VÁZOLTA FEL AZT, HOGY A HOSSZAN TARTÓ POLITIKAI HATALOMHOZ, VALAMINT RENDSZERÉPÍTÉSHEZ, ELENGEDHETETLEN ELFOGLALNI A KULTURÁLIS TERÜLETET.
Kiemelik továbbá, hogy a mostani törvény a színházi életet foglalja el.
A Guardian szerint az is a jövőt vetíti már előre, hogy korábban az Opera műsoráról lekerült a világhírű Billy Elliot, miután a kormányhoz közeli sajtó azt a homoszexualitás reklámjának titulálta.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.