Az elmúlt egy évben tovább romlott a helyzet a betegellátásban, legalábbis ezt támasztják alá azok az adatok, melyek a napokban kerültek elő. Januárban már 469 háziorvosi és 256 alapellátó fogorvosi praxis állt üresen Magyarországon, így ezen a 725 helyen csak helyettesítéssel tudják megoldani a betegek ellátását.
Tavaly se volt túl jó a helyzet, akkor 670 praxis állt üresen,
DE SIKERÜLT ÖSSZEHOZNI EGY ÉV ALATT, TOVÁBBI 55 OLYAN PRAXIST, AHOL MÁR NINCS ORVOS.
A Világgazdaság a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) adatai alapján megírta, hogy idén ismét megnyitották a háziorvosi praxisjog vásárlásának támogatására a pályázatokat, ami összesen 1 milliárd 250 millió forint értékű, de a lap úgy értesült róla, hogy még ez a plusz pénz sem elegendő, mivel továbbra sincs érdeklődés az üres praxisokra.
A KIS FALVAK ÉS TELEPÜLÉSEK LAKÓI ELÉG GYAKRAN SZEMBESÜLNEK AZZAL A PROBLÉMÁVAL, HOGY NINCS A KÖZELBEN HÁZIORVOS, ÍGY KÉNYTELENEK AKÁR ÓRÁKIG UTAZNI AZÉRT, HOGY MEGFELELŐ ELLÁTÁST KAPJANAK.
Ahhoz, hogy az egészségügyi ellátás optimálisan biztosítható legyen, 21 920 orvosra lenne szükség Magyarországon. A KSH adatai szerint két évvel ezelőtt összesen 20 299 állás volt betöltve, 1621-ben pedig nem dolgozott orvos.
Az összes egészségügyi álláshelyet tekintve országosan 131,7 ezer munkavállalóra lenne szükség a betegellátásban, míg 2018 végén csak 124,5 ezer volt betöltve, tehát 7231 álláshely volt üres.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.