A Pulzus Kutató által készített felmérés eredményéből kiderül, hogy a magyarok 35 százalékának csökkent a jövedelme a január és május közötti időszakban. A közvéleménykutatás szerint a legrosszabb helyzetben a fiatalok és a budapesti lakosok vannak.
A felmérésből az is kiderült, hogy a lakosság 50 százalékának változatlan maradt a jövedelme, míg 4 százaléknak emelkedett ebben az időszakban.
“Nagyon sok ágazatban teljes gőzzel dolgoznak a munkavállalók. Vannak olyan ágazatok, akiket súlyosan érintett: a szolgáltatási szektorban, a turizmusban, a vendéglátásban. De például az építőipar kevésbé érintett” – mondta Kordás László az ATV Start című műsorában.
Azonban a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke azt is elmondta, hogy szerintük a kormány gazdasági mentőcsomagjaként ismertté vált azonnali intézkedésekről szóló rendelete alkotmányellenes és nemzetközi egyezményekbe is ütközik.
A műsorban Kordás kifejtette, hogy azokat a részeit tartják alkotmányellenesnek, amelyek a munkajogi szabályozással vannak összefüggésben.
“Hozott olyan intézkedést a kormány, ami azt mondja ki, hogy a munkáltató egyoldalúan 24 hónapra elrendelhet munkaidőkeretet.
EZT EGYÉRTELMŰEN ALKOTMÁNYELLENESNEK TARTJUK, HISZEN SÚLYOSAN BEAVATKOZIK A SZERZŐDÉSKÖTÉSI SZABADSÁGBA”
– részletezte a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ezt pedig kifogásolták már az Innovációs és Technológiai Minisztériumnál is, melyre válaszként azt kapták, hogy ebben továbbra sem kell eltérni a munkatörvény könyvétől.
Kordás azzal az állásponttal is egyetért, hogy nem elég a veszélyhelyzetben a 3 hónapos munkanélküli ellátás.
SZERINTÜK A KORMÁNYNAK EZT AZ IDŐSZAKOT 9 HÓNAPRA KÉNE FELEMELNIE, ÉS NÖVELNIE KÉNE A MÉRTÉKÉT IS.
A kormány álláspontja azonban továbbra is az, hogy ez a javaslat teljesíthetetlen!
A Szakszervezeti Szövetség elnöke elmondta azt is, hogy folyamatosan mérik a magyar társadalom jövedelmi egyenlőtlenségét.
“Azt látjuk, hogy a munkahelyi jövedelmi skálán a felső tizedbe tartozók viszik haza az összes jövedelem 55 százalékát” – mondta Kordás, majd hozzátette, hogy ez kihat a fogyasztásra és a kiskereskedelmi forgalomra is.
Nem véletlen Kordás szerint az sem, hogy még Orbán is arról beszélt korábban, hogy az áprilisi gazdasági számok lesznek a legrosszabbak. A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint
EZ AZÉRT VAN, MERT A KORMÁNY KÉSLEKEDETT.
“Azt mondta először a kormány, hogy a teljes bérköltség 70 százalékát átvállalja a vészhelyzet idejére a vállalatoknál, ehhez képest az 50 százalék 70 százalékát vállalta át” – állítja Kordás.
Hozzátette továbbá, hogy a válság egyik legnagyobb problémája gazdasági értelemben az, hogy a bizalom eltűnt, a kereslet pedig csökkent.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.