Hazug ember és a sánta kutya esete.
“Kérem, gondoljanak bele abba, 2013 óta, immáron 9. éve fizetnek a magyar emberek kedvezményes, az állam által korrigált árat az energiáért, a világpiaci ár töredékéért – ami, úgy hiszem, az egész világon egyedülálló!”
– ezt írta Steiner Attila, energetikai államtitkár Facebook-bejegyzésében.
Az államtitkár gondolatmenetével csupán az a baj, hogy a magyar emberek több éven leresztül fizettek a piaci árnál többet a gázért és az áramért is. Volt olyan időszak, mikor a magyar emberek
a két-háromszorosát fizették az aktuális piaci árnak.
A magyar emberek a magasan befagyasztott árak miatt 2015-től egészen 2021 nyaráig a piaci ár felett fizettek a rezsiért. Eleinte pontosan lehetett látni azt is, hogy a Magyar Földgázkereskedő Zrt. állami tulajdonú vállalat mennyi pluszbevételhez jutott a rezsicsökkentés következtében.
Miután kiderült, hogy a vállalat két év alatt
128 milliárd pluszbevételhez jutott,
és az emberek követelni kezdték az alacsonyabb árszabást, a kormány egyszerűen egy törvényjavaslattal megváltoztatta szabályozást, ezt az elemet már nem kell bemutatni.
A csekkeken feltüntetett, állítólagosan “spórolt” összegről is kiderült, hogy nem a valóság, a magyar kormány a rezsicsökkentés előtti, 2013-as árakat hasonlította össze a rezsicsökentettel.
Holoda Attila energetikai szakértő, a második Orbán-kormány egykori államtitkára megerősítette a 24.hu-nak, hogy a
rezsicsökkentés egy becsapás volt
hiszen éveken keresztül olcsóbban kellett volna adni a gázt a lakosságnak, ha az aktuális piaci áron adták volna.
Szerinte a rezsicsökkentésről szóló tájékoztatás azért volt nagy becsapás, mert akadt egy olyan időszak, amikor a piaci ár alacsonyabb volt, mint a rezsicsökkentett, ám ezt jól elfedte akkoriban, hogy a számlákon továbbra is a rezsicsökkentés előtti árhoz képest kellett feltüntetniük a szolgáltatóknak a megtakarítást.
„Holott egy időszakban éppen nem megtakarítás jelentkezett, hanem többletfizetés a piaci árhoz képest” – hívta fel a figyelmet.
A lap kereste Steiner Attilát, hogy miért állította azt, hogy kilenc éven keresztül a világpiaci ár töredékéért fizettek a magyar emberek az energiáért, de egy hét alatt sem válaszolt.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.