A magyar munkaerőpiacról az amerikai Wall Street Journal készített riportot.
A cikkben arról írnak, hogy bár Orbán Viktor és a Fidesz látszólag a leghangosabb ellenzői a bevándorlásnak, szavakban néha még odáig is elmennek, hogy “etnikai homogenitásról” és a “népességcsere elkerüléséről” szónokolnak,
A KÜLFÖLDI MUNKAVÁLLALÁSSAL KAPCSOLATOS POLITIKÁJUK MÁRA AZ EGYIK LEGLIBERÁLISABB SZABÁLYOZÁSSÁ VÁLT AZ UNIÓBAN.
Ennek köszönhetően már 2017 és 2018 között is 43 százalékkal nőtt a munkavállalási engedéllyel rendelkező külföldiek száma (ez akkor nagyjából 50 ezer főt jelenthetett), az új szabályozásnak köszönhetően azóta ez a szám azonban még ennek is a sokszorosára nőhetett (pontos idei adatok még nincsenek). Hogy azért legyen valami elképzelésünk arról, milyen nagyságrendekről lehet szó, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének volt főtitkára, Dávid Ferenc elmondta, mára nagyjából 150 és 200 ezer főről beszélhetünk. A munkavállalók többsége egyébként Ukrajnából, Indiából, Mongóliából és Vietnámból érkezett.
A lap megjegyzi: Orbán azért folytathat kettős kommunikációt, mert mialatt politikai tőkét kíván kovácsolni az idegenellenességből, az országban egyre súlyosabb problémát jelentő munkaerőhiányt bevándorlással próbálja orvosolni.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.