Már a diktátor-törvény elfogadása kapcsán sokakban felmerült, hogy ugyan miért kéri Orbán örökidőkre a felhatalmazást, mi lehet a valós célja vele. Ma már úgy tűnik, igazuk lett azoknak, akik tartottak attól, hogy Orbánnak bármiben is szabadkezet adjanak, mert vissza fog élni vele. Ugyanis,
A TÖRVÉNYT NEM A KORONAVÍRUS ELLEN HASZNÁLJA, HANEM PÉLDÁTLAN MÓDON TOVÁBB KONCENTRÁLJA POLITIKAI ÉS GAZDASÁGI HATALMÁT!
Számos olyan intézkedést tettek eddig, kormányrendelet formájában, amelynek semmi, de semmi köze nincs a járvány elleni védekezéshez, mégis meglépték, mert a törvény erre is felhatalmazta őket. A kormányzat persze hazudozhat, de a tények egyértelműek, és az MSZP most elhatározta, hogy ezekkel szembesítik is a kormányt, és tájékoztatják az embereket is. Molnár Zsolt MSZP-s politikus már tájékoztatta is a népszavát, hol tart a monitoring, amit elkezdtek:
Ez a magyar önkormányzati rendszer jelentős átszabása, a települési és megyei önkormányzatok között viszonyok átalakítása. A járvány elleni védekezés hatékonyságát elvileg sem szolgálja. Ellenben alkalmas a települések kivéreztetésére az ipari területek elcsatolásával és az iparűzési adó teljes elvonásával. Az intézkedés elméletileg sem átmeneti, hiszen még a tulajdonjogot is átírják — ez még a felhatalmazási törvénybe sem férhetne bele. (Ez történt most az ellenzéki vezetésű Göddel.)
Egyes sajtóhírek szerint nem a járvány elleni védekezés, hanem a céggel kapcsolatos tulajdonjogi viták “rendezése” lehet az intézkedés célja – a kormány a felhatalmazási törvény szerinti teljhatalommal élt.
A veszélyhelyzet árnyékában tovább folytatódik a közszférában dolgozók jogfosztása. Az intézkedés mikéntje kérdéses, de a legtöbb értelmezés arról szól, miképp lehet összeolvasztani kulturális intézményeket, és racionalizálni a munkaerőt.
A pénzintézetekre kivetett különadót a kormány nem az állásukat és jövedelmüket vesztő emberek megsegítésére akarja fordítani, hanem az elmúlt években a Fidesz által pénzzel kitömött sportegyesületek támogatására.
A rendelet semmilyen feltételt nem támaszt a kétéves munkaidőkeret egyoldalú elrendelésével szemben. Azaz a most kényszerű szabadságon töltött napokat a munkáltató 24 hónap alatt bármikor ledolgoztathatja, így a dolgozók meglehetősen kiszolgáltatottá válnak.
A kormány saját magának rendkívüli jogosítványokat biztosítva 2015 óta folyamatosan fenntartja a “tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet”. És most úgy jogosítja fel magát újabb sok milliárd forint elköltésére, hogy a koronavírus-járvány miatt Európa jelenleg eleve nem vonzó migrációs célpont.
A veszélyhelyzet árnyékában tovább folytatódik a bírói szervezetrendszer függetlenségének felmorzsolása.
Az önkormányzatok forrásiank tudatos elzárása.
Önkormányzati döntés és a budapesti választópolgárok akaratának felülírása.
A rendszerkritikus játszóhelyek “megszelídítése”.
Miközben a párttámogatásokat megfelezik a kormány világ- és történelemszemléletét propagáló alapítványokat vagyonhoz juttatják.
A kisebbségekkel szembeni hangulatkeltés tipikus fideszes politikájának újabb szomorú megnyilvánulása. Egy adminisztratív könnyítést vesz el azoktól, akiknek élethelyzete saját nemi identitásuk okán egyébként is elég nehéz.
A koronavírus járvány árnyékában tovább folytatódik az egyetemek kisajátítása, az alapítványi fenntartási forma nem biztosítja az egyetemek függetlenségét, bénítja a társadalmi mobilitást, és feltehetően erősíti az ingyenes felsőoktatás a fizetős alakításának régóta zajló folyamatát.
A ország egyik történetének legdrágább, soha meg nem térülő, csak a kínaikat és Mészáros Lőrinc érdekeltségeit gazdagító, 750 milliárdos beruházás adatait titkosítják.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.